Zawód? Groomer!

Zawód groomera jest znany stosunkowo od niedawna. Mimo to jego popularność stale rośnie. Żyjemy w czasach, w których piękny i zadbany pupil, jest tak samo ważny jak dobry wygląd właściciela. Groomer to profesja, która ciągle się rozwija i staje się coraz bardziej dochodowa. Jak zostać groomerem?

Czym zajmuje się groomer?

W języku angielskim wyraz grooming oznacza tyle co dbać, pielęgnować. Podobnie jest w przypadku spolszczonego groomer. Osoba nazywana groomerem pracuje z psami, jednak jego zadanie nie polega tylko na podcinaniu i wyczesaniu sierści zwierzaka. Jego pracą jest zadbanie o całkowity, zewnętrzny wygląd psa. Groomer zajmuje się więc: obcinaniem pazurków, myciem zębów, usuwanie martwej sierści za pomocą specjalnych płynów czy czyszczenie uszu. Na przedstawicielu tego zawodu, ciąży odpowiedzialność za wygląd i dobre samopoczucie czworonogów.

Jak zostać groomerem?

Jeśli lubisz zwierzęta, a rasy psów wymieniasz jednym tchem, ta praca może być właśnie dla Ciebie. Jednak, aby zostać groomerem, potrzeba znacznie więcej, samo wykształcenie nie jest wystarczające. Powinien zostać ukończony specjalistyczny kurs groomerski. Trwa on zazwyczaj od tygodnia do dwóch, a jest przeprowadzany w salonach pielęgnacji zwierząt. Powstają też szkoły groomerskie, które są odpowiedzią na ciągle rosnącą popularność tej profesji. Podczas kursu, przyszli groomerzy uczą się nie tylko strzyżenia, ale także panowania nad zwierzęciem. Każdy pies jest inny i do każdego trzeba mieć odpowiednie podejście. W początkowej fazie, nauka odbywa się na psich manekinach, jednak najważniejsza jest praktyka z psem.  Groomerzy uczą się zwierzęcych zachowań i możliwych reakcji, ale także nabywają niezwykle ważną umiejętność nawiązywania kontaktu z psem. Koszt kursu to około 2 tysiące złotych. Następnym etapem jest praktyka w salonach, a także budowanie własnej bazy klientów, co w przyszłości pomoże nam przy otwarciu własnego gabinetu.

Groomer to praca, która szczególnie miłośnikom zwierząt daje wiele satysfakcji. Jest też obarczona dużą odpowiedzialnością, zdrowie i życie zwierzaka zawsze powinno być priorytetem.

Be the first to comment on "Zawód? Groomer!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*